Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Niedawno, bo 7.03 o godz. 20:00 zaistniał wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się niebywale głośno i nadal jest to jeden z przodowniczych tematów w otoczeniu wszelkich tabloidów. Był to pierwszy połączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, w oparciu opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej są właściwie po stronie królowej Elżbiety a także pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Lecz nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest niepomiernie odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Brytyjskie media , iż jeżeli Harry i Meghan zechcieliby kiedyś wrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili definitywnie swoją okazję. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła również problem myśli samobójczych Meghan a także tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę profesjonalistów omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Profesjonaliści, w tym były sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując w ten sposób Winfrey brak obiektywizmu natomiast Meghan Markle używanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym a także księżną Meghan pokazany został w w TVN24 wieczorem. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio ponad 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna była wtedy wiceliderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Z uwagi na szokujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez dwóch zdań można przyznać, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieustannie omawiany.