Porażka mistrza rozgrywek angielskich i niesamowity mecz w hicie kolejki! Tottenham zwyciężył mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce spotkania!

Porażka mistrza rozgrywek angielskich i niesamowity mecz w hicie kolejki! Tottenham zwyciężył mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce spotkania!

Spore grono piłkarskich kibiców z Europy uważa, że angielska liga jest w tym momencie najtrudniejszą ligą piłkarską na świecie. Premier League od dekad dbała o własną popularność, a świetnym tego dowodem są słupki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co tydzień. Należy ponadto mieć świadomość faktu, iż kluby z angielskiej ligi niemalże w każdym sezonie dobrze grają w europejskich pucharach. Fantastycznym tego przykładem jest chociażby fakt, że obecnie panującym mistrzem Champions League jest Chelsea Londyn, a więc zespół z ligi angielskiej. Mistrz Anglii też ma chrapkę na triumf w tych elitarnych rozgrywkach pucharowych i nie podlega to żadnej wątpliwości. Gracze Manchesteru City zakwalifikowali się do finałowego spotkania Champions League w zeszłym roku, lecz tam byli zmuszeni zaakceptować dominację zespołu prowadzonego przez Tuchela. Dla selekcjonera City Guardioli, który w trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, by sięgnąć po wymarzone europejskie trofeum to był bez cienia wątpliwości spory policzek.

City jest na doskonałej drodze, by ułatwić sobie drogę po trofeum Ligi Mistrzów i trzeba wziąć to pod uwagę. W rozgrywkach ligowych wypracowali sobie solidną przewagę nad pozostałymi zespołami, co pozwoli im zdecydowanie bardziej skoncentrować się na Champions League. Piłkarze mistrza angielskiej ligi mierzyli się Tottenhamem w miniony weekend i z pewnością nie oczekiwali tak trudnego meczu. Drużyna Tottenhamu od startu spotkania mocno ruszyła z atakami, czego rezultatem był gol już w czwartej minucie pojedynku. Zawodnicy mistrza Premier League byli zobligowani ruszyć do gonienia rezultatu. Na pewno futbolowi wielbiciele z Manchesteru poczuli ulgę, w momencie, kiedy futbolówkę do siatki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając takim sposobem do remisowego wyniku. W drugiej części starcia do głosu znów doszli piłkarze Tottenhamu Londyn, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Zdawało się, że pojedynek zakończy się trzema punktami dla Tottenhamu z Londynu, ale w 92 minucie z rzutu karnego strzelił Mahrez. W 95. minucie arbiter tego meczu zarządził karnego dla Tottenhamu FC. Rzut karny na gola przemienił Kane Harry, który tym samym dał komplet punktów dla Tottenhamu z Londynu.