Niesamowity pojedynek we francuskich rozgrywkach! Drużyna Lyonu zdobywa komplet punktów w niesamowicie istotnym starciu.

Niesamowity pojedynek we francuskich rozgrywkach! Drużyna Lyonu zdobywa komplet punktów w niesamowicie istotnym starciu.

W przypadku ligi francuskiej w ciągu ostatnich lat ciężko było oczekiwać niesamowitych emocji. Zmagania Ligue 1 stały się mocno zdominowane przez ekipę z Paryża, a konkretnie Paris Saint Germain i to jest główną przyczyną braku wielkich zmagań. Przez 8 ostatnich lat gracze z Paryża aż siedem razy wygrywali tytuł mistrzowski. To jest bez wątpienia fantastyczne osiągnięcie. Dlatego też zmagania ligowe są znacznie mniej intrygujące i musimy pamiętać. We Francji wielbiciele piłki nożnej mogą wciąż myśleć o tym, iż passa wygranych graczy PSG będzie finalnie zerwana. W tym sezonie ligowe zmagania są niesamowicie równe i uzbierało się sporo pretendentów do tego, aby zdobyć tytuł krajowego mistrza. Przykładowo Olimpique Lyon jest drużyną z konkretnymi warunkami na zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. W sobotni wieczór piłkarze Lyonu zagrać musieli naprawdę istotne starcie w kontekście rozgrywki o tytuł krajowego mistrza. Piłkarze Olimpique Lyon wbrew słabego startu spotkania zdobyli się na to by wygrać i dopisali komplet punktów.

W dzisiejszym poście mamy ochotę skonsolidować się w pełni na zawodnikach z Lyonu. Spotkanie weekendowe mogło być dla graczy Olimpique Lyonu jedyną nadzieją na to, by dalej się liczyć w batalii o tytuł mistrzowski ligi francuskiej. Znamy 4 pretendentów w tej chwili, którzy myślą o tym, aby zwyciężyć krajowe mistrzostwo. W obecnej sytuacji faworytem batalii o triumf we Francji jest Lille, które obecnie jest na 1 miejscu w ligowej tabeli. PSG się umiejscowiło na drugiej lokacie i traci do pozycji pierwszej wyłącznie jeden punkcik. Następnym klubem, który ma ogromne szanse na sukces AS Monaco, a więc sobotni oponent graczy Olimpique Lyon. Reprezentanci AS Monaco niezwykle rozegrali ten pojedynek. Po połowie pierwszej wygrywali 1:0 i wiele wskazywało na to, iż to właśnie oni zgarną trzy punkty. W drugiej połowie Olimpique z Lyonu zaprezentował się jednak dużo pozytywniej i finalnie zwyciężył w tym pojedynku trzy do dwóch. Zawodnicy Lyonu z tego powodu wciąż marzyć o triumfie we francuskich rozgrywkach.