Legia Warszawa zwyciężyła Spartak Moskwa i objęła pozycję numer jeden w swojej grupie! Zaskakujący wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Europa League!

Legia Warszawa zwyciężyła Spartak Moskwa i objęła pozycję numer jeden w swojej grupie! Zaskakujący wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Europa League!

zespoły z naszego kraju strasznie rzadko są w stanie zagwarantować polskim fanom radosne emocje w europejskich zmaganiach i nie ulega żadnej wątpliwości ten fakt. Przywykliśmy do tego, iż co roku drużyny z polskiej ligi błyskawicznie ponoszą klęski w kwalifikacjach i kończą swoją przygodę w europejskich rozgrywkach. Piłkarscy wielbiciele z Polski w tym sezonie mogli być jednak znacznie mocniej ucieszeni z formy klubów Ekstraklasy. W finalnym rozrachunku tylko Legia z Warszawy zakwalifikowała się do zmagań grupowych zmagań europejskich, ale reszta drużyn w okresie eliminacji poradziła sobie naprawdę nieźle. Dziś jednak chcielibyśmy się skupić na formie warszawskiej Legii, która w środę wieczorem rozpoczęła batalię w grupowej fazie Ligi Europejskiej. W meczu numer jeden batalii grupowej przeciwnikiem był Spartak z Moskwy, a więc niezwykle solidny klub wywodzący się z Rosji.

Wielu dziennikarzy sportowych przed tym starciem jednogłośnie twierdziło, że Legii Warszawa bardzo ciężko będzie postarać się o jakiekolwiek punkty. Przed rozpoczęciem pojedynku Spartak z Moskwy zdawał się oponentem znacznie silniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się bardzo starać, żeby ugrać przynajmniej remis podczas tego pojedynku. Sytuacja podczas meczu przedstawiała się jednak inaczej, co bez cienia wątpliwości jest wyjątkową wiadomością dla piłkarskich sympatyków z naszego kraju. Gracze prowadzeni przez Michniewicza już od pierwszych minut postawili zespołowi gospodarzy i parę razy znaleźli się blisko strzelenia bramki. Piłkarze moskiewskiego Spartaka z pewnością byli bardzo zaskoczeni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozgrywają piłkarze mistrza polskiej ligi. Naprawdę rozważna była gra mistrza ligi polskiej i mogliśmy dostrzec w niej pomysł na ten mecz. Zapowiadało się na to, iż mecz zakończone zostanie remisem w momencie, kiedy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta pojedynku. W doliczonym przez arbitra czasie jednak piłkarze Legii z Warszawy zorganizowali genialną kontrę, która skończyła się trafieniem dla drużyny gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze w końcówce meczu gracze moskiewskiego Spartaka jeszcze się starali ustrzelić wyrównujące trafienie, jednak zabrakło im czasu i to gracze mistrza PKO Ekstraklasy mieli możliwość celebrować triumf.