Fantastyczne przeżycia w starciu finałowym zmagań europejskiej ligi! Villarreal CF zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów a następnie sięgnął po trofeum!

Fantastyczne przeżycia w starciu finałowym zmagań europejskiej ligi! Villarreal CF zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów a następnie sięgnął po trofeum!

To nie jest żadną tajemnicą, że mnóstwo futbolowych wielbicieli czeka na finał najciekawszych rozgrywek. Za kilka tygodni rozpoczną się europejskiej mistrzostwa, co znaczy iż będziemy widzami dużej liczby piłkarskich starć. Jednak przed tym jak to wydarzy się na nas czekają pojedynki finałowe w popularnych klubowych zmaganiach. Podziwialiśmy już wygranego tego turnieju, gdyż jedna z finałowych batalii za nami. Mowa tutaj oczywiście o turnieju europejskiej ligi. Kilka dni po finałowej rozgrywce Ligi Europejskiej nadchodzi czas na odkrycie werdykt w Champions League, jednak w aktualnym momencie chcielibyśmy skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Czerwonych Diabłów oraz Villarreal. Obecność tych dwóch klubów w finałowym pojedynku oznaczała, że na sympatyków nożnej piłki czekało fantastyczne widowisko. I istotnie ten mecz był bez cienia wątpliwości emocjonujący.

Finał zmagań Ligi Europy rozegrany został na murawie Lechii z Gdańska w Polsce i powinniśmy mieć na uwadze fakt. Nie podlega wątpliwości to, że jest to ogromny splendor dla polskiego państwa, że mieliśmy szansę przywitać dwie tak świetne drużyny. Selekcjonerem ekipy Villarreal CF jest Unai Emery, który słynie z tego, iż jest w stanie wygrywać w starciach finałowych turnieju europejskiej ligi. Trenowany przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem bukmacherów w pojedynku z Czerwonymi Diabłami, ale to właśnie zawodnicy Villarreal byli w stanie strzelić premierową bramkę w tym finałowym meczu. Gracze Soelskjaera'a Ole Gunnara dostali szansę na to by skutecznie odpowiedzieć. Remisowym wynikiem skończył się ten mecz i sędzia prowadzący mecz musiał zaprosić graczy na dodatkowy czas gry. Podczas dodatkowego czasu gry piłki nożnej wielbiciele nie mieli szansy widzieć bramek i dlatego arbiter prowadzący spotkanie zaprosił zawodników na konkurs rzutów karnych. Dobrze pod uwagę brać fakt, że konkurs rzutów karnych zawierają dużo losowości. Znacznie lepiej przygotowaną ekipą podczas tej batalii się okazał CF Villarreal prowadzony przez Emery'ego, który wygrał rezultatem jedenaście do dziesięciu. To był niezwykły konkurs jedenastek. Nie strzelenie karnego de Gea, czyli golkipera Manchesteru United zaważyło o wygranej hiszpańskiej drużyny.