Dwa gole Ivi Lopeza oraz triumf wicemistrz ligi polskiej w pierwszym starciu III rundy kwalifikacji do Europa Conference League!

Dwa gole Ivi Lopeza oraz triumf wicemistrz ligi polskiej w pierwszym starciu III rundy kwalifikacji do Europa Conference League!

Do tego, iż zespoły piłkarskie z Polski nie osiągają sukcesów w rozgrywkach europejskich piłkarscy sympatycy z Polski zdążyli już przywyknąć. Fenomenalnym tego przykładem jest przykładowo to, że najlepszym triumfem ostatniej dekady jest to, że sześć sezomów temu Legia dostała się do grupowej fazy Pucharu Europy. Wówczas co prawda nie dało się zakwalifikować do kolejnej fazy, jednak przygoda mistrza naszych rozgrywek z Champions League we wspomnianym sezonie była niezwykle intrygująca. Na pewno nie możemy tak nazwać epizodu z Ligą Mistrzów zespołu Lecha, który wywalczył mistrzostwo PKO Ekstraklasy w zeszłym sezonie. Ekipa mistrza polskiej Ekstraklasy już w pierwszej rundzie eliminacji została wyrzucona z batalii o fazę grupową Champions League. Z tego powodu musi rozgrywać mecze na najmniej prestiżowym szczeblu rozgrywek europejskich czyli Lidze Konferencji.

Ogromne oczekiwania wielbiciele futbolu z Polski pokładają w klubie wicemistrza polskich rozgrywek i nie ulega to wątpliwości. Naprawdę dobrze od pierwszego meczu kwalifikacji radzi sobie drużyna trenowana przez szkoleniowca Papszuna. Gra wicemistrza polskiej ekstraklasy prezentuje się przyjemnie dla widza i można dostrzec, iż został tam zastosowany projekt. Trzeba również tutaj pochwalić zarząd tej drużyny, który doskonale się dogaduje z Papszunem. Takim sposobem w Częstochowie został wytworzony kolektyw, który zdoła bić się o sukcesy w zmaganiach europejskich. I dlatego też sympatycy piłki nożnej z Polski mają nadzieję, iż wicemistrz naszego kraju będzie w stanie się zakwalifikować do Ligi Konferencji Europy, ale również sięgnie po mistrzostwo kraju. Bardzo blisko ten cel był w minionym sezonie, jednakże na przestrzeni ostatnich spotkań brakło już klubowi Rakowa Częstochowa energii. W poprzedni czwartek ekipa Rakowa grała ze Spartakiem Trnawa. Sporo dziennikarzy sportowych wychodziło z założenia, iż wicemistrz PKO Ekstraklasy będzie w stanie bez bez żadnego problemu dać sobie radę z przeciwnikiem. W ostatecznym rozrachunku po dwóch golach Lopeza wicemistrz Ekstraklasy zwyciężył wynikiem 2:0. Ten triumf w znacznym stopniu przybliżył ich do awansu do IV rudny kwalifikacji Europa Conference League.